Wiele osób żałuje, że Rodzina na Swoim została wycofana. Ten program dopłat do kredytów, pozwolił wielu młodym osobom kupić swoje pierwsze mieszkania. Pytanie, czy wszyscy na programie dofinansowań skorzystali? Niezupełnie...
Sam fakt otrzymania dofinansowania nie gwarantuje, że mieszkanie kupiło się okazyjnie. System dopłat działa na kredytobiorców jak promocje w supermarketach na kupujących – usypia czujność...
Czytaj więcej »
Oto sposoby poprawy zdolności kredytowej. Pozwolą Co one nie tylko otrzymać środki na Twoje wymarzone mieszkanie, ale także uzyskać kredyt na korzystniejszych warunkach.
Na to jak bank oceni Twoją zdolność kredytową wpływa wiele czynników. W tym artykule pokażemy na przykładach jak można poprawić swoją zdolność kredytową na przykładzie typowej polskiej rodziny.
Czytaj więcej »
Jeśli starasz się o kredyt musisz posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową. To na jej podstawie banki podejmują decyzje, czy udzielić Ci kredytu oraz na jakich warunkach go otrzymasz.
Posiadanie wysokiej zdolności kredytowej to nie tylko możliwość pożyczenia dużej kwoty, ale także lepsze warunki kredytowania. Zobacz jakie czynniki są brane pod uwagę przy ocenie zdolności kredytowej.
Czytaj więcej »
Kupno własnego domu czy mieszkania to nie lada wyzwanie. Mało kto może pozwolić sobie na kupno za gotówkę. Konieczny jest kredyt, który jednak słono kosztuje...
Poniżej przedstawiamy analizę przypadku typowego kredytu mieszkaniowego. Ujawniamy jak wzrosną jego koszty uwzględniając różnego rodzaju opłaty dodatkowe takie jak prowizja czy ubezpiecznie. Pokazujemy jak wybór rodzaju rat wpływa na wysokość odsetek jakie przyjdzie Ci spłacać.
Czytaj więcej »
Wybór rodzaju rat ma decydujący wpływ na odsetki jaki zapłacisz. Większość osób, przy wyborze kredytu, kieruje się głównie oprocentowaniem. Takie podejście jest błędne, źle wybrany typ rat potrafi podnieść koszt kredytu bardziej niż wzrost oprocentowania o kilka procent!
Z artykułu dowiesz się kiedy wybrać raty równe, a kiedy malejące.
Raty kredytu złożone są z dwu składowych: części kapitałowej i odsetkowej. Składowa kapitałowa to nic innego jak część kwoty którą pożyczyliśmy, natomiast część odsetkowa to odsetki jakie spłacamy.
Czytaj więcej »
Oto listą najczęstszych błędów popełnianych przez osoby zaciągające kredyty. Poznanie ich pomoże Ci uniknąć ich w przyszłości.
Większość błędów wynika ze zwykłej niewiedzy. Wybór kredytu nie jest zadaniem łatwym. Wiele opłat składających się na cenę kredytu, skrzętnie ukrytych w gąszczu chwytów marketingowych, może zmylić każdego.
Największymi wrogami kredytobiorców jest pośpiech i lekceważenie ryzyka, jakie wiąże się z lekkomyślnym zaciąganiem pożyczek. Źle wybrany kredyt może być nawet kilka razy droższy niż najtańsza oferta na rynku.
Czytaj więcej »Oprocentowanie nominalne podawane w reklamach nie odzwierciedla w pełni realnych kosztów kredytu. Stanowi ono formę wabika na klientów, gdyż dla wielu nieświadomych osób jest to jedyny parametr porównawczy.
Różnice pomiędzy oprocentowaniem nominalnym a rzeczywistym potrafią być bardzo duże. Zwłaszcza w przypadku pożyczek gotówkowych należy mieć się na baczności. Zdarza się, że oprocentowanie rzeczywiste jest ponad dwa razy wyższe niż to deklarowane w reklamie.
Czytaj więcej »
Oto zbiór podstawowych reguł, którymi powinien kierować się każdy kredytobiorca. Stosowanie się do tych zasad pozwoli na znalezienie taniej oferty kredytu oraz uchroni przed płaceniem wygórowanych odsetek.
Prezentowane zasady są uniwersalne. Nie ważne czy szukasz szybkiej pożyczki, kredytu hipotecznego czy kredytu samochodowego. Opisywane tu reguły mają zastosowanie do każdego z nich.
Stosowanie się do tych zaleceń pozwoli Ci na duże oszczędności.
Czytaj więcej »